Autor: Ksenia Ljashenko
See artikkel on mõeldud kõigile, kes tahavad igapäevaselt minimaalse vaevaga saavutada oma parimat väljanägemist tundes end värske ja säravana. Panustame minimaalselt nii aega kui ka toodete kogustele, aga tulemuseks nõuame esikaant. Kui on soovi kasutada vähem meiki, siis peab ekstra vaeva nägema näonaha eest hoolitsemisega. Siia alla käib lisaks tavapärasele igapäevasele puhastamisele ja niisutamisele ka IGAnädalane maskitamine vastavalt oma nahatüübile.
Meigi pealekandmise rituaali alustan puhastatud näonahast ja kannan ji mineraalse sarja primer’it (praimerit) tervele näole, kaasaarvatud silmaümbrustele ning ka kaelale. Eraldi kreemi ei ole vaja, sest see on juba niisutavate ja nahka siluvate omadustega.
Kuna olen mineraalpuudri austaja, siis keskendun hetkel temale, aga lisan ka vedelate toonivate vahendite tehnika. Tuletan vahepeal meelde, et me räägime jätkuvalt “minimaalsest” vaevast, seega korrektorid mängu ei tule. Meil kõigil on eeldatavasti kaks tooni, mida kasutame aastaringselt. Tervele näole kannan esmalt kerge kihi oma tumedamat tooni (suvist) mineraalset puudrit, naturaalkarvadest pintsliga (jane iredale’i The Handy), mida kinnitan veega. Sellele järgneb heledam toon (talvine) väikese naturaalse pintsliga väikestele punetustele ja kõigele, mis jääb häirima peale esimest kihti, eeldusel, et teie puudri toonide vahe on maksimaalselt kaks astet. Talvel kasutan siis nii põhjaks, kui vigade peitmiseks ühte ja sama heledamat tooni. Silmaaluste puhul võib kanda sinna puudrit ainult juhul, kui silmaalused ei ole väga kuivad ja pindmiste kortsukestega, vastasel juhul läheb vaja niisutavat korrektorit. Värskuse lisamiseks kasutan põsepuna, mida valin kõige sagedamini juuste alatooni järgi. Viimaseks lihviks lasen veel paar surtsu vett põhja kinnituseks. Sellisele tehnikale kulub 2-5minutit.
Kui eelistate vedelaid toonivaid tooteid, siis on valikus Dream Tint (kerge katvus), Liquid Minerals (kerge-keskmine katvus) ja BB Cream (keskmine-tugev katvus). Kandke kerge kiht tervele näole Beauty Blenderiga ja tupsutada silmaalustele lisakiht ning põskedele sõrmega tupsutades kreemjas põsepuna või isegi huulepulk, sõltuvalt toonist. Fikseerimine läbipaistva tolmpuudriga.
Kulmud.Kulmud.Kulmud.
Nendega ei anna aega eriti säästa, kuidas ka ei püüaks, aitab ainult harjutamine. Täidan väljakeeratava teravatipulise pliiatsiga tühimikud kulmudes ja seejärel harjan spiraalharjaga üle. Tulemus peaks juba paljusid rahuldama, aga võiks veel pingutada, võttes kaldes otsaga kulmupintslit ja kulmupuudri ning käime terve kulmukuju sellega kergelt üle, viimistledes ka kontuure. Fikseerime karvad geeliga ja valmis.
Nüüd liigume lihtsaima silmameigi juurde.
Tegemist on kõigest ripsmejuure vahelise kontuuriga, mis on piiridest hajutatud, aga meeldib üllatavalt paljudele. Esmalt koolutame ripsmed ära, siis on juured ka paremini näha. Põhiline on õige pintsel, ta peab olema väike ja sirgelõikeline. Võtame pintsli otsale tumedat lauvärvi (must, mustjas hall, -pruun, -ploom) ja vajutame õrnalt juurte vahele nii alt kui ülevalt poolt, aga nii, et ei läheks limaskestale ega otseselt lau peale. Kui see on tehtud, siis võtan pintslile veidi heledamat tooni lauvärvi ja hajutan ülevalt poolt pehmemaks ning tõstan veidi välisnurka. Et tulemus oleks ruumilisem, tasukski teha juurtevaheline kontuur mustaga ja hajutada edasi mõne muu sutsu heledama tooniga. Sõrmega võib kanda kiiresti liikuvale laule heledamat kumavat lauvärvi tooni, mida sobib kanda ka põsesarnadele highlight’iks. Nüüd ainult tušš ripsmetele ja minek. Aeg 5-10 minutit.
Huultele kanname sügavhooldavat läiget.
Iga päev harjutades hakkab tehnika muutuma sujuvamaks ja kiiremaks, niiet võite jõuda 15minutini või kiireminigi.
Edukat harjutamist ja ärge unustage protsessist rõõmu tunda!