Pehme modelleerimine kreemjate tekstuuridega

Autor: Katerina Knyazeva

model_before_after

Ei saa rõõmustamata jätta, et trend tugevale modelleerimisele “instagrammi diiva” stiilis jääb tagaplaanile ja järjest rohkem soovitakse rõhutada oma loomulikku ilu ja omapära. Kõik me soovime välja näha puhanud, tervisliku kuma ja loomuliku kerge põsepuna õhetuse ning säravate silmadega. Just sellise tulemuse püüame nüüd saavutada kreemja modelleerimise abil.

Kreemja modelleerimise puhul on tööaeg märgatavalt pikem, aga tulemus seevastu oluliselt parem, sest see jääb loomulik ja teie meigitöö ei ole nii oluliselt märgatav. Juhul kui kreemja modelleerimise ajal tekib viga või mõni apsakas, siis seda on üsna lihtne parandada seniks kuni te pole meigipõhja kinnitanud veel puudriga. Töös puudriste toodetega on aga vigade parandamine märksa keerulisem. Lisaks kui näonahal on ka mõningad ebaühtlused, näiteks punnikesed, siis kasutades modelleerimiseks puudriseid tooteid jääb neid rohkem näha kui kreemja modelleerimise puhul.

Niisiis alustame. Esimene, mis sellise meigi puhul peab olema tehtud on näonaha ettevalmistamine. Ketendaval nahal ei jää ükski jumetuskreem kena, seega hoolitsege naha hea seisundi eest juba varakult ja tehke kerge peeling ning niisutage nahka. Kui näonahk on rasune, kasutage matistavat praimer’it, mis ei lase rasul esile tulla, vähendab poore ja teeb näonaha natukene matiks ja justkui sametiseks. See kõik omakorda teeb jumestuskreemi pealekandmise lihtsamaks.
Alustame meiki nagu tavaliselt ikka: valime sobiliku primeri (vastavalt näonaha tüübile), seejärel jumestuskreem (seekord peab see kindlasti olema vedelal kujul) ja korrigeerime ebavajaliku pigmentatsiooni (silmaalused, punnikesed jne). Selleks, et teha pehme modelleerimine kreemjate tekstuuridega ei pea oma näole joonistama triipe nagu tiigril ja seejärel meeleheitlikult püüda neid hajutada. Märgatavalt lihtsam on võtta paraja suurusega duofiber pintsel ja kanda peale modelleerimistoon ja põsepuna kohe ringjate-hajutavate liigutustega. Tegelikult saab põsepuna väga lihtsalt kanda peale ka sõrme otstega.
Selle meigi jaoks kasutasin Make Up For Ever Pro sculpting palette N 20. Selles on väga head modellerimistoonid, mis jätavad väga loomuliku tulemuse.

Pro_Sculpting_Palette

Soovitused pealekandmiseks:

• Toote eripära seisneb selles, et lihtsaks ja mugavaks pealekandmiseks tuleb see eelnevalt käeseljal soojendada. Paletist otse võtmisel on suurem oht võtta toode nö. jäigema konsistentsiga ja seega ka jälg nahale jääb kindlasti tugevam ning seda on keeruline hajutada.

darkbrown• Pintsli liigutused on ringjad ja väga kerged, pintsli karvad ei paindu, vaid kõigest kergelt puudutavad nahka.

• Kui soovite visuaalselt vähendada põski ehk teha nägu peenemaks – siis ärge kandke tumedat tooni vaid sarnaluude alla suunaga allapoole (suunurkade poole), see loob suure varju ning teadagi mida suurem on objekt, seda suurem on ka vari. Hea tulemuse saavutamiseks tuleb liikuda põse pinnal hajutavate liigutustega ka ülespoole (kõrva tipu poole).

Tasub pidada meeles ka highlighter’it. Kasutasin highlighter’it samast paletist, kandsin seda peale sõrme otsaga näo kõige väljaulatuvatele kohtadele. Silmalaugudel kasutasin jane iredale uut Smooth Affair for eyes brown tooni. Seda on samuti väga kerge kanda laugudele sõrme otsaga.
Tugevama püsivuse ja kinnituse mõttes on vajalik puuderdada nägu läbipaistva puudriga, kui näonahk võimaldab, siis puuderdage ainult T-tsoon.

Selliste nipikestega saab näonahale lisada sära ja värskust.

Armastage ennast ja olge kaunid liialdamata!